Usługi toczenia Mielec, Dębica, Rzeszów, Tarnobrzeg Koła zębate Mielec, Dębica, Rzeszów, Tarnobrzeg Frezowanie Mielec, Dębica, Rzeszów, Tarnobrzeg

Usługi toczenia, toczenie, tokarki CNC - Mielec, Rzeszów

Usługi toczenia, toczenie, tokarka, Mielec, Tarnobrzeg, Dębica

Tokarka to maszyna znana od ponad stu lat i należąca do najpopularniejszych urządzeń przeznaczonych do obróbki skrawaniem. Wynaleziona w 1870 roku przez C. Spencera okazała się rewolucyjnym odkryciem, które po ponad wieku użytkowania wciąż jest doceniane i stanowi niezbędne wyposażenie we wszelkich warsztatach i firmach, w których obróbka metalu czy drewna stanowi podstawę produkcji. Dzięki niej można wykonywać wiele prostych elementów przekształcając prosty metalowy lub drewniany wałek w bardziej skomplikowany kształt. Dzisiejsze tokarki pomimo zachowania zasad pracy przeszły wiele zmian i są bardzo nowoczesnymi o wiele skuteczniejszymi i dokładniejszymi urządzeniami, dzięki którym każdy element bywa wykonywany w niezwykła dokładnością. Jest to zasługą wyeliminowania błędu ludzkiego i wprowadzenia sterowania za pomocą programów komputerowych.


Nasza firma oferuje Państwu usługi z zakresu toczenia komponentów zgodnie z rysunkami technicznymi oraz po wstępnej rozmowie z klientem. Zajmujemy się obróbką wiórową detali metalowych, w tym również konkretnych części do maszyn i urządzeń. Wykonujemy takie elementy konstrukcyjne maszyn i urządzeń, jak wały, sworznie, ślimaki, koła jezdne, śruby trapezowe, elementy gwintowane itp. Zadania realizujemy na nowoczesnych, sterowanych numerycznie tokarkach CNC, które pozwalają na wykonywanie bardzo precyzyjnych prac z dokładnością do ułamków milimetra. Opieramy się na doświadczeniu i doskonałej umiejętności interpretacji dokumentacji technicznej, dzięki czemu każdy element jest przygotowany idealnie z pierwotnym założeniem.


Wykonujemy prace w materiałach takich, jak:

  • różne rodzaje stali – zwykłych, stopowych, kwasoodpornych, nierdzewnych itp.
  • metale nieżelazne – aluminium, miedź,
  • metale kolorowe – brąz, mosiądz,
  • tworzywa sztuczne